Analizy Umów Deweloperskich

Umowa rezerwacyjna, umowa deweloperska, umowa przedwstępna

dr Piotr Semeniuk

adwokat, specjalista prawa nieruchomości i konkurencji
__

Piotr Semeniuk jest doktorem prawa (doktorat z prawa ochrony konsumentów i konkurencji obroniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz adwokatem (mającym uprawnienia adwokackie w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych). Ma dziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa konsumentów, konkurencji oraz prawa nieruchomości (w prasie naukowej, zarówno polskiej jak i anglojęzycznej). W przeszłości Piotr był m.in. szefem działu prawnego Polityki Insight oraz pracował w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.

Obecnie Piotr zajmuje się przede wszystkim świadczeniem usług prawnych na rynku nieruchomości, w tym pomocą nabywcom mieszkań przy podpisywaniu bezpiecznych umów deweloperskich. Piotr prowadzi szkolenia i warsztaty na temat bezpiecznego kupowania oraz inwestowania w nieruchomości. Nadzoruje też zespół prawników wykonujących analizy umów deweloperskich na zlecenie nabywców mieszkań i domów. W jego opinii prawnik powinien przede wszystkim pomagać rozwiązywać problemy, a nie stwarzać sztuczne przeszkody, żeby "popisać" się swoją wiedzą. Dlatego analizy prawne przygotowywane przez naszą firmę charakteryzują się przede wszystkim konkretnością oraz wskazują, czy sytuacja prawna nabywcy różni się od standardów rynkowych (na korzyść lub na niekorzyść).

Na co uważać podpisując umowę deweloperską?

Zobacz film z wywiadu z dr. Piotrem Semeniukiem w Rzeczpospolita TV


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

6 powodów, dla których warto przeanalizować umowę podpisywaną z deweloperem

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

BEZPIECZEŃSTWO
_____

Z doświadczenia wiemy, że duża część nabywców mieszkań często jest tak podekscytowana kupnem nowego mieszkania, że nie zwraca uwagę na niepokojące sygnały (np. wysokie kary umowne, deweloper nie chcący negocjować żadnych zapisów). Czasami lepszym rozwiązaniem jest odłożyć decyzję o zakupie mieszkania niż podpisywać dokument, który narazi nas na znaczące ryzyko prawne lub finansowe.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH
_____

Przeraża Cię lektura kilkudziesięciostronnicowego projektu umowy deweloperskiej? Nic dziwnego. W końcu nie każdy ma czas i ochotę zgłębiać szczegółowe zapisy projektu umowy, szczególnie wówczas, gdy pisane są zawiłym "prawniczym" językiem. Właśnie po to korzysta się z usług doświadczonego prawnika, żeby wykonał on analizę za Ciebie i uświadomił ci, czy umowa, którą masz podpisać jest bezpieczna.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

DOŚWIADCZENIE
_____

Przeanalizowaliśmy setki umów deweloperskich i wiemy, jakie klauzule należą do standardów rynkowych, a jakich należy się obawiać. Wiemy, jakie zapisy da się negocjować z deweloperem oraz jakich argumentów użyć, żeby go przekonać. Dotychczas żaden z naszych klientów nie narzekał, że niepotrzebnie wydał pieniądze na nasze usługi.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

SKUTECZNOŚĆ
_____

Bardzo często nasi klienci "wracają" do nas po kilku dniach lub tygodniach i dziękują nam za pomoc przy podpisywaniu umowy. Okazuje się, że dzięki naszym analizom deweloperzy zmienili niekorzystne klauzule. Bardzo cieszą nas takie opinie, bo dzięki nim wiemy, że nasze usługi prowadzą do konkretnych rezultatów.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

RÓWNOWAGA STRON
_____

Podpisując umowę z deweloperem nabywcy są niejako skazani na nierównowagę sił. Deweloper "dysponuje" bowiem swoim zespołem prawników, a umowę podpisujemy u zaprzyjaźnionego z deweloperem notariusza. Nasza firma przywraca równowagę sił przy nabywaniu nieruchomości od dewelopera. Dzięki skorzystaniu z naszych usług będziesz wiedział, że deweloper nie wykorzysta swojej uprzywilejowanej pozycji na Twoją niekorzyść.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

ZWIĘZŁOŚĆ
_____

Naszych analiz nie przygotowujemy po to, żeby popisać się wiedzą prawniczą. Chcemy przede wszystkim, żebyś wiedział, czy umowa, którą podpisujesz jest bezpieczna i jakie jej postanowienia można zmienić, tak żeby lepiej zabezpieczały Twój interes. Nasze analizy przygotowujemy zawsze w zwięzłej i przejrzystej formie, a nie jako "sążniste" opinie prawne.

__cena analizy umowy

od 299 zł

__przeanalizowaliśmy już

1485

umów deweloperskich w 2019 r.

__możemy wykonać analizę nawet w

24h

Opinie klientów

__

__
Zleciłem analizę ksiąg wieczystych. Raport, który otrzymałem w czasie krótszym od zadeklarowanego (wielki plus) spełnił moje oczekiwania. Dowiedziałem się wszystkich niuansów wzajemnych powiązań pomiędzy księgami lokalu, budynku i gruntu i teraz wiem dokładnie jakie pytania zadać spółdzielni i sądowi rejonowemu. Dzięki temu dowiedziałem się o zapisanym w Księdze Wieczystej dożywociu na rzecz ojca poprzedniego właściciela, gdyby nie analiza - kupiłbym mieszkanie, z którego mogłaby korzystać obca osoba.

__
Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły i wyrównać niesprawiedliwe odsetki. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

__
Polecam firmę, sprawdzono moja umowę deweloperską wraz z załącznikami z dnia na dzień. Otrzymany raport był dokładny, czytelny i zrozumiały. Wiele się z niego dowiedziałam. Solidna firma. Bardzo polecam!!

__
Nie ma się do czego przyczepić. Zrobiliśmy z nimi analizę umowy rezerwacyjnej i deweloperskiej. Potrafią wszystko wytłumaczyć prostym językiem!

__
Kupowałam z chłopakiem mieszkanie od dewelopera. Ich raport zwrócił moją uwagę, że deweloper stosuje sprzeczne z ustawą klauzule deweloperskie. Dzięki pomocy prawników, na szczęście wymogłam od dewelopera, aby dokonał zmian w umowie.Kontakt

__

ikona telefon

Zadzwoń do nas
886 070 575