Analizy Umów Deweloperskich

Umowa rezerwacyjna, umowa deweloperska, umowa przedwstępna

dr Piotr Semeniuk

adwokat, specjalista prawa nieruchomości i konkurencji
__

Piotr Semeniuk jest doktorem prawa (doktorat z prawa ochrony konsumentów i konkurencji obroniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz adwokatem (mającym uprawnienia adwokackie w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych). Ma dziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa konsumentów, konkurencji oraz prawa nieruchomości (w prasie naukowej, zarówno polskiej, jak i anglojęzycznej). W przeszłości Piotr był m.in. szefem działu prawnego Polityki Insight oraz pracował w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.

Obecnie Piotr zajmuje się przede wszystkim świadczeniem usług prawnych na rynku nieruchomości, w tym pomocą nabywcom mieszkań przy podpisywaniu bezpiecznych umów deweloperskich. Piotr prowadzi szkolenia i warsztaty na temat bezpiecznego kupowania oraz inwestowania w nieruchomości. Nadzoruje też zespół prawników wykonujących analizy umów deweloperskich na zlecenie nabywców mieszkań i domów. W jego opinii prawnik powinien przede wszystkim pomagać rozwiązywać problemy, a nie stwarzać sztuczne przeszkody, żeby "popisać" się swoją wiedzą. Dlatego analizy prawne przygotowywane przez naszą firmę charakteryzują się przede wszystkim konkretnością oraz wskazują, czy sytuacja prawna nabywcy różni się od standardów rynkowych (na korzyść lub na niekorzyść).

Pomagamy naszym klientom w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Olsztynie, Lublinie, Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Zielonej Górze, Rzeszowie, Szczecinie, Opolu i Kielcach.

umowa deweloperska warszawa prawnik

Na co uważać podpisując umowę deweloperską?

Zobacz film z wywiadu z dr. Piotrem Semeniukiem w Rzeczpospolita TV


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

6 powodów, dla których warto przeanalizować umowę podpisywaną z deweloperem

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

BEZPIECZEŃSTWO
_____

Z doświadczenia wiemy, że duża część nabywców mieszkań często jest tak podekscytowana kupnem nowego mieszkania, że nie zwraca uwagi na niepokojące sygnały (np. wysokie kary umowne, deweloper niechcący negocjować żadnych zapisów). Czasami lepszym rozwiązaniem jest odłożyć decyzję o zakupie mieszkania niż podpisywać dokument, który narazi nas na znaczące ryzyko prawne lub finansowe.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH
_____

Przeraża Cię lektura kilkudziesięciostronicowego projektu umowy deweloperskiej? Nic dziwnego. W końcu nie każdy ma czas i ochotę zgłębiać szczegółowe zapisy projektu umowy, szczególnie wówczas, gdy pisane są zawiłym "prawniczym" językiem. Właśnie po to korzysta się z usług doświadczonego prawnika, żeby wykonał on analizę za Ciebie i uświadomił ci, czy umowa, którą masz podpisać, jest bezpieczna.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

DOŚWIADCZENIE
_____

Przeanalizowaliśmy setki umów deweloperskich i wiemy, jakie klauzule należą do standardów rynkowych, a jakich należy się obawiać. Wiemy, jakie zapisy da się negocjować z deweloperem oraz jakich argumentów użyć, żeby go przekonać. Dotychczas żaden z naszych klientów nie narzekał, że niepotrzebnie wydał pieniądze na nasze usługi.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

SKUTECZNOŚĆ
_____

Bardzo często nasi klienci "wracają" do nas po kilku dniach lub tygodniach i dziękują nam za pomoc przy podpisywaniu umowy. Okazuje się, że dzięki naszym analizom deweloperzy zmienili niekorzystne klauzule. Bardzo cieszą nas takie opinie, bo dzięki nim wiemy, że nasze usługi prowadzą do konkretnych rezultatów.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

RÓWNOWAGA STRON
_____

Podpisując umowę z deweloperem nabywcy, są niejako skazani na nierównowagę sił, bowiem deweloper „dysponuje” swoim zespołem prawników, a umowę podpisujemy u zaprzyjaźnionego z deweloperem notariusza. Nasza firma przywraca równowagę sił przy nabywaniu nieruchomości od dewelopera. Dzięki skorzystaniu z naszych usług będziesz wiedział, że deweloper nie wykorzysta swojej uprzywilejowanej pozycji na Twoją niekorzyść.

oszczędź pieniadze z odbiory mieszkań POLSKA od dewelopera w mieście POLSKA

ZWIĘZŁOŚĆ
_____

Naszych analiz nie przygotowujemy po to, żeby popisać się wiedzą prawniczą. Chcemy przede wszystkim, żebyś wiedział, czy umowa, którą podpisujesz, jest bezpieczna i jakie jej postanowienia można zmienić, tak żeby lepiej zabezpieczały Twój interes. Nasze analizy przygotowujemy zawsze w zwięzłej i przejrzystej formie, a nie jako "sążniste" opinie prawne.

__cena analizy umowy

od 299 zł

__przeanalizowaliśmy już

1791

umów deweloperskich w 2021 r.

__możemy wykonać analizę nawet w

24h

Opinie klientów

__

Zleciłem analizę ksiąg wieczystych. Raport, który otrzymałem w czasie krótszym od zadeklarowanego (wielki plus) spełnił moje oczekiwania. Dowiedziałem się wszystkich niuansów wzajemnych powiązań pomiędzy księgami lokalu, budynku i gruntu i teraz wiem dokładnie jakie pytania zadać spółdzielni i sądowi rejonowemu. Dzięki temu dowiedziałem się o zapisanym w Księdze Wieczystej dożywociu na rzecz ojca poprzedniego właściciela, gdyby nie analiza - kupiłbym mieszkanie, z którego mogłaby korzystać obca osoba.

Robert K., Warszawa

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły i wyrównać niesprawiedliwe odsetki. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Anna F., Kraków

Polecam firmę, sprawdzono moja umowę deweloperską wraz z załącznikami z dnia na dzień. Otrzymany raport był dokładny, czytelny i zrozumiały. Wiele się z niego dowiedziałam. Solidna firma. Bardzo polecam!!

Iwona K., Gdańsk

Nie ma się do czego przyczepić. Zrobiliśmy z nimi analizę umowy rezerwacyjnej i deweloperskiej. Potrafią wszystko wytłumaczyć prostym językiem!

Piotr Z, Białystok

Kupowałam z chłopakiem mieszkanie od dewelopera. Ich raport zwrócił moją uwagę, że deweloper stosuje sprzeczne z ustawą klauzule deweloperskie. Dzięki pomocy prawników, na szczęście wymogłam od dewelopera, aby dokonał zmian w umowie.

Agnieszka S., Olsztyn

Umowa z deweloperem – sprawdź, zanim podpiszesz

Kampanie informacyjne w ostatnich latach nagłaśniały dobre praktyki podczas kupowania nieruchomości. Boom mieszkaniowy sprawia jednak, że kupujący często tracą czujność. Czasem sprawdzają księgi wieczyste i przeglądają umowę z deweloperem, ale nie wiedzą jednak czego szukać i ostatecznie i tak narażają się na kłopoty. To, że trzeba dokładnie przestudiować każdy dokument, zanim się go podpisze, powie każdy adwokat. Umowa deweloperska zawiera jednak często kilkadziesiąt stron i wiele specyficznych, branżowych sformułowań. Jak ma przez nią przebrnąć młode małżeństwo, które szuka dla siebie domu lub singiel kupujący swoją pierwszą kawalerkę? Właśnie z frustracji dysproporcją sił pomiędzy deweloperem a Kupującymi powstał pomysł na usługi naszej kancelarii. Przeczytaj na stronie, co możesz dzięki nam zyskać.

Jak może zmienić się Twoja umowa deweloperska?

Radca prawny po naszej stronie przeanalizuje dokładnie wszystkie zapisy zawarte w umowie. Za nami już kilka tysięcy przeanalizowanych dokumentów – takiego doświadczenia nie może mieć ktoś, kto kupuje mieszkanie po raz pierwszy czy drugi. Zobacz na stronie referencje tych, którzy już nam zaufali. Zdarza się, że umowa z deweloperem po konsultacji z nami zostaje wzbogacona o korzystne zapisy: usunięcie kar umownych czy złagodzenie obowiązków spoczywających na Kupującym. Wszystko to pozwala czasem zaoszczędzić w dłuższej perspektywie kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej. Przede wszystkim jednak oszczędzasz czas i swoje nerwy. Nie musisz podczas nieprzespanych nocy obawiać się, co może pójść nie tak, bo masz po stronie dobrego prawnika. Umowa deweloperska zostanie przez niego dokładnie sprawdzona.

Czy masz do czynienia z umową deweloperską?

Deweloper ma w większości przypadków obowiązek podpisać z kupującymi lokal umowę deweloperską. Ci, którzy kupują mieszkanie, czasem nie wiedzą nawet, jak sprawdzić, czy to, co podpisali, jest umową deweloperską, czy nie. Tymczasem sporządzeniem powinien zająć się w przypadku umowy deweloperskiej prawnik, a jej podpisanie musi mieć miejsce u notariusza. Jakże często kupujący zamiast tego podpisują mniej formalną umowę w siedzibie dewelopera, narażając się przy tym na problemy. W ekstremalnym przypadku po ich stronie leży obowiązek wpłacenia zaliczki czy kaucji w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a tymczasem deweloper nawet nie może zagwarantować, że osiedle na pewno powstanie. Na pewno chcesz uniknąć takiej sytuacji, dlatego zalecamy sprawdzenie umowy rezerwacyjnej i umowy deweloperskiej. Radca prawny po naszej stronie jest w stanie zweryfikować zapisy umowy, które mogą być niekorzystne dla Kupujących.

Na czym polega sprawdzenie umowy rezerwacyjnej?

Umowa rezerwacyjna, przedwstępna, deweloperska – jak się w tym wszystkim połapać?

  • W umowie rezerwacyjnej sprzedający zobowiązuje się zarezerwować dla Kupującego dany lokal. Oferujemy sprawdzenie umowy rezerwacyjnej, co pozwala uniknąć przepłacania za rezerwację i lepiej zabezpiecza Cię na wypadek, gdyby deweloper z różnych powodów się rozmyślił.
  • Umowa przedwstępna – Kupujący najczęściej mają problemy, gdy brak w niej dokładnego opisu standardu wykończenia lokalu. Czasem też sprzedający żąda od nich zapłaty za mieszkanie według ścisłego harmonogramu, choć po jego stronie występują opóźnienia w oddaniu kolejnych etapów inwestycji. Zanim podpiszesz taką umowę, pozwól, by obejrzał ją bezstronny radca prawny.
  • Umowa deweloperska – wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą negocjować zapisy zawarte w umowie! Jesteśmy w stanie wskazać na niesprawiedliwe żądania i wyrównać dysproporcje na linii deweloper-Kupujący.

Zamawiając u nas sprawdzenie umowy rezerwacyjnej czy deweloperskiej, otrzymujesz jasny i zwięzły wykaz zapisów, na które powinieneś uważać. Dzięki temu zamiast kolejnych prawnych dokumentów do przeczytania masz po swojej stronie realną pomoc, która pomoże Ci bezpiecznie kupić wymarzony dom.


Baza wiedzy

__

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania Umowa rezerwacyjna z deweloperem Odbiór mieszkania ze specjalistą Zmiana ceny a umowa deweloperska Co po umowie deweloperskiej? Paździerzowy deweloper - umowa deweloperska Zmiana stanu cywilnego po zawarciu umowy deweloperskiej Kupno mieszkania a urząd skarbowy Kupno mieszkania w starej kamienicy Jak bezpiecznie kupić lokal Odbiór domu - rynek wtórny Odbiór mieszkania - koszty Sprawdzenie księgi wieczystej po adresie Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej Sprzedaż nieruchomości na własny rachunek Sprawdzenie notariusza przed kupnem mieszkania Numer księgi wieczystej - czy to kosztuje? Nieważność umowy przedwstępnej Przeniesienie własności od dewelopera Umowa deweloperska – aneks Waloryzacja ceny - umowa deweloperska Kupno domu od osoby prywatnej - gwarancja Przelew czy gotówka - kupno domu od dewelopera Akt notarialny - czego się wystrzegać? Notariusz - płatność gotówką Akt notarialny, czy pieniądze - co pierwsze? Garaż - jakie opłaty notarialne Piwnica a powierzchnia użytkowa mieszkania Czy możemy przelać pieniądze przy kupnie mieszkania Kupno mieszkania - zwolnienie z PCC Kupno lokalu na firmę Wzór umowy rezerwacyjnej od dewelopera Ranking deweloperów Umowa przedwstępna u notariusza - koszty Co jest ważne podczas kupna domu od dewelopera Kredyt na dom od dewelopera Ile kosztuje przeniesienie własności nieruchomości Umowa deweloperska kancelaria prawna Rzeszów | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Szczecin | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Toruń | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Łódź | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Olsztyn | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Opole | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Poznań | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Lublin | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Kielce | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Zielona Góra | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Białystok | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Bydgoszcz | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Katowice | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Warszawa | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Wrocław | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Kraków | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Gdańsk | 886 070 575 Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Wiarygodny deweloper - jak go sprawdzić Czy można podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem Jak prawidłowo podpisać umowę przedwstępną z deweloperem Podatek od kupna mieszkania od dewelopera Kupno mieszkania od dewelopera - co trzeba sprawdzić Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Hipoteka do umowy deweloperskiej Czy można sprawdzić umowę deweloperską Harmonogram związany z umową deweloperską Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Harmonogram przedsięwzięcia a ustawa deweloperska Umowa deweloperska - jak ją sprawdzić Czy z deweloperem warto negocjować Kupno mieszkania od dewelopera najważniejsze informacje Koszty zakupu mieszkania od dewelopera Ile kosztuje umowa przedwstępna u notariusza Kalkulator kosztów umowy deweloperskiej Jak zrealizować cesję umowy deweloperskiej Ile wynosi podatek od zakupu mieszkania deweloperskiego Co zrobić, gdy deweloper odwleka podpisanie aktu notarialnego Na co zwrócić uwagę czytając umowę deweloperską Komentarz do ustawy deweloperskiej Ustawa regulująca umowy deweloperskie Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska a prospekt informacyjny

Kontakt

__

ikona telefon

Zadzwoń do nas
886 070 575

umowa deweloperska warszawa prawnik