Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera?

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera? | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed kupnem mieszkania na rynku pierwotnym.

Niniejszy artykuł podpowiada potencjalnemu nabywcy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania mieszkania od dewelopera.

Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera?

Zakup mieszkania od dewelopera jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie warto powierzać budowy przyszłego lokalu niedoświadczonej, niewiarygodnej lub nieuczciwej firmie, dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy trzeba ją dokładnie sprawdzić. Weryfikacji wymagają również inne kwestie związane z przebiegiem inwestycji, o które warto zapytać doświadczonego prawnika.

Deweloper doprecyzowuje standard wykończenia w umowie deweloperskiej

Jak sprawdzić dewelopera?

Większość informacji o deweloperze i jego ofercie znaleźć można w internecie. Najlepsze źródła wiedzy to portale branżowe i media społecznościowe, w których nie brakuje opinii innych nabywców. Wszystkie pozyskane w ten sposób informacje warto skonfrontować z deweloperem w czasie spotkania, aby wyeliminować ewentualne ryzyko.

Co trzeba wiedzieć przed kupnem mieszkania?

Obowiązkiem każdego dewelopera jest przedstawienie potencjalnemu nabywcy prospektu informacyjnego, zanim jeszcze zostanie podpisana umowa deweloperska. Dokumentacja ta jest głównym źródłem informacji zarówno o inwestycji, jak i samej firmie deweloperskiej. Z jej treści wyczytać można kwestie związane ze sposobem finansowania danej nieruchomości, zagospodarowaniem terenu wokół budynku czy faktem posiadania przez sprzedawcę pozwolenia na budowę. Jeżeli deweloper sam nie zaproponuje przedstawienia prospektu, inwestor ma prawo wymagać dostarczenia tego dokumentu.

O co pytać przy kupnie mieszkania od dewelopera?

Zanim umowa z deweloperem zostanie podpisana, warto zapytać go o kilka rzeczy. Należy przede wszystkim ustalić, czy zakup komórki lokatorskiej lub garażu jest obowiązkowy oraz jaka forma posiadania przynależności będzie w takim przypadku przewidziana dla nabywcy. Ważną kwestią jest wysokość czynszu i kosztów użytkowania, a także ostateczna cena lokalu i przynależności. Warto zapytać, czy deweloper ma status właściciela działki czy też jest jedynie użytkownikiem wieczystym. Ustalenia wymaga też kwestia obciążenia inwestycji hipoteką, a także kredytowania w banku i faktu dołączenia promesy do umowy. Deweloper powinien też określić propozycje umownego prawa do odstąpienia, z uwzględnieniem wysokości kar umownych.

Oceń artykuł:

Średnia -/5 na podstawie 0 opinii.
Potrzebujesz pomocy prawnika przy podpisaniu umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Potrzebujesz pomocy prawnika przy podpisaniu umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Zakup mieszkania od dewelopera koszty notarialne Odstąpienie od umowy deweloperskiej Jak sprawdzić dewelopera? Umowa rezerwacyjna z deweloperem Umowa przedwstępna z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera podatek Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera? Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Umowa deweloperska hipoteka Gdzie sprawdzić umowę deweloperską Umowa deweloperska harmonogram Umowa deweloperska prawnik. Pomoc adwokatów i radców prawnych przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej | zadzwoń 886 070 575 Ustawa deweloperska harmonogram Sprawdzenie umowy deweloperskiej Negocjacje z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku Zakup mieszkania od dewelopera koszty Koszt umowy przedwstępnej u notariusza Umowa deweloperska kalkulator Umowa deweloperska cesja Zakup mieszkania od dewelopera podatek Jak zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego Umowa deweloperska o czym pamiętać Ustawa deweloperska komentarz Umowa deweloperska ustawa Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Umowa deweloperska a umowa przeniesienia własności Umowa deweloperska a użytkowanie wieczyste Umowa deweloperska a prospekt informacyjny