Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Czy można sprawdzić umowę deweloperską

Gdzie sprawdzić umowę deweloperską | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym ✓ artykule wyjaśniamy jak sprawdzić umowę ➽ deweloperską oraz gdzie.✓

W artykule podpowiadamy jak sprawdzić umowę deweloperską oraz u kogo wykonać analizę.

Sprawdzenie umowy deweloperskiej

Umowa deweloperska to umowa zawierana na rynku pierwotnym między deweloperem a nabywcą nieruchomości. Dokument ten zawierany jest w formie aktu notarialnego i powinien zostać przez nas wcześniej dokładnie sprawdzony przez prawnika, który zweryfikuje korzystność klauzul zawartych w umowie oraz czy jest ona zgodna z zapisami ustawy deweloperskiej.

Informacje związane z przedmiotem umowy powinny być doprecyzowane

Zawierając umowę deweloperską bez wcześniejszego jej zweryfikowania, możemy sobie bardzo zaszkodzić. Analiza umowy wykonana przez profesjonalistę jest w tym przypadku niezwykle potrzebna, by uchronić się przed oszustwem ze strony dewelopera.

To właśnie w umowie deweloperskiej zawarte są wszelkie najważniejsze informacje dotyczące nieruchomości, jaką chcemy zakupić, zobowiązania dewelopera oraz nasze jako nabywców. Prawnicy z umowadeweloperska.com przeanalizowali setki umów i wiedzą, jakich klauzul się wystrzegać oraz co negocjować z deweloperem. Projekty umów deweloperskich są zazwyczaj kilkudziesięciu stronicowe, dlatego warto właśnie w tym momencie skorzystać z pomocy prawnika, który za nas wykona analizę zapisów w umowie.

Przy wyborze specjalistów kierujmy się przede wszystkim ich doświadczeniem. Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym, oprócz oczywiście sprawdzenia umowy deweloperskiej, powinniśmy również zweryfikować inne umowy, jeżeli takie zawieramy. Sprawdźmy m.in. umowę rezerwacyjną, umowę przedwstępną, ale także umowę przenosząca własność oraz prospekt informacyjny.

Co sprawdzić w umowie deweloperskiej a koszty analizy

W umowie deweloperskiej powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to:

 1. Jakie środki ochrony nabywców wykorzystuje deweloper,
 2. Jak wygląda opis mieszkania, które planujemy kupić,
 3. Powinniśmy również sprawdzić załącznik do umowy deweloperskiej, jakim jest prospekt informacyjny, w którym znajdują się najważniejsze rzeczy dotyczące samego dewelopera, ale i inwestycji.
 4. Zwróćmy także uwagę na to, czy opisany standard wykończenia mieszkania jest wyczerpujący oraz z jakich przynależności będziemy mogli korzystać,
 5. Jak wygląda możliwość odstąpienia od umowy,
 6. Jakie informacje przedstawia o odbiorze mieszkania,
 7. Jakie są zapisy o karach umownych.

Ceny na rynku za analizę umowy deweloperskiej mieszczą się w przedziale zaczynającym się od 300 zł a kończący nawet na 2 tys. Cena będzie oczywiście zależna od tego:

 1. Jak głęboka będzie ta analiza,
 2. Jakie dodatkowe dokumenty będą sprawdzane,
 3. Czy będzie to analiza podstawowa, podczas której sprawdzona zostanie sama umowa oraz zakończy się podsumowaniem,
 4. Czy będzie sprawdzony prospekt informacyjny,
 5. Czy będzie to kompleksowa analiza, w której skład wejdzie pomoc prawnika w przypadku niekorzystnych klauzul oraz jego propozycje zmian klauzul.

Zazwyczaj taka analiza trwa od trzech do pięciu dni.  Prawnicy z umowadeweloperska.com, analizują umowy deweloperskiej już od 299 zł oraz mogą sprawdzić je w ciągu 24 godzin.


Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 54 opinii.
Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska kancelaria prawna Rzeszów Umowa deweloperska kancelaria prawna Szczecin Umowa deweloperska kancelaria prawna Toruń Umowa deweloperska kancelaria prawna Łódź Umowa deweloperska kancelaria prawna Olsztyn Umowa deweloperska kancelaria prawna Opole Umowa deweloperska kancelaria prawna Poznań Umowa deweloperska kancelaria prawna Lublin Umowa deweloperska kancelaria prawna Kielce Umowa deweloperska kancelaria prawna Zielona Góra Umowa deweloperska kancelaria prawna Białystok Umowa deweloperska kancelaria prawna Bydgoszcz Umowa deweloperska kancelaria prawna Katowice Umowa deweloperska kancelaria prawna Warszawa Umowa deweloperska kancelaria prawna Wrocław Umowa deweloperska kancelaria prawna Kraków Umowa deweloperska kancelaria prawna Gdańsk Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Wiarygodny deweloper - jak go sprawdzić Czy można podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem Jak prawidłowo podpisać umowę przedwstępną z deweloperem Podatek od kupna mieszkania od dewelopera Kupno mieszkania od dewelopera - co trzeba sprawdzić Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Hipoteka do umowy deweloperskiej Czy można sprawdzić umowę deweloperską Umowa deweloperska harmonogram Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Ustawa deweloperska harmonogram Sprawdzenie umowy deweloperskiej Negocjacje z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku Zakup mieszkania od dewelopera koszty Koszt umowy przedwstępnej u notariusza Umowa deweloperska kalkulator Umowa deweloperska cesja Zakup mieszkania od dewelopera podatek Jak zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego Umowa deweloperska o czym pamiętać Ustawa deweloperska komentarz Umowa deweloperska ustawa Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska a prospekt informacyjny