Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Jak sprawdzić dewelopera?

Jak sprawdzić dewelopera? | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W tekście tłumaczymy, jak sprawdzić dewelopera i gdzie szukać wiarygodnych informacji na jego temat.

W artykule podpowiadamy potencjalnemu nabywcy, gdzie może szukać informacji o deweloperze, od którego chce kupić mieszkanie.

Jak sprawdzić dewelopera?

Przed podpisaniem umowy deweloperskiej, warto odpowiednio zweryfikować dewelopera. W ten sposób uniknąć można wielu komplikacji, które mogą negatywnie wpłynąć na proces kupna nieruchomości. Dewelopera sprawdzić można na różne sposoby, które są łatwo dostępne dla każdego inwestora.

Informacje dotyczące przedmiotu umowy

Jak sprawdzić dewelopera w KRS i UOKiK?

KRS to Krajowy Rejestr Sądowy, czyli publiczne źródło wiedzy o spółkach i przedsiębiorstwach. W rejestrze tym dostępne są różne informacje dotyczące wielu podmiotów, w tym deweloperów. W KRS wyczytać można m.in. o kapitale zakładowym danej firmy, zaległościach podatkowych czy ogłoszonym postępowaniu upadłościowym. Dewelopera warto sprawdzić również w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czyli UOKiK. W ten sposób można zweryfikować, czy na dany podmiot nie zostały nałożone żadne kary. Należy jednak zwrócić uwagę na datę wpisu w UOKiK, ponieważ Ustawa deweloperska weszła w życie dopiero w 2012 roku.

Umowa deweloperska - jak sprawdzić?

Dokładnej weryfikacji wymaga też sama umowa z deweloperem, która nie powinna zawierać żadnych podejrzanych klauzuli. Najlepiej sprawdzić jej treść razem z prawnikiem, który pomoże w określeniu zgodności wszystkich zapisów z obowiązującym prawem. Umowa deweloperska to jednak nie wszystko, ponieważ konieczne jest również zweryfikowanie księgi wieczystej. W ten sposób można się upewnić, że wobec danego podmiotu nie są prowadzone postępowania egzekucyjne, a sama inwestycja nie jest obciążona hipoteką.

Jak sprawdzić dewelopera w internecie?

Dewelopera warto sprawdzić również w sieci, gdzie nie brakuje opinii innych klientów. Należy jednak uważać na informacje zamieszczane na publicznych forach internetowych, ponieważ mogą być one w pewnym stopniu niewiarygodne. Lepszym źródłem będą specjalistyczne portale, a także media społecznościowe. Im popularniejszy deweloper, tym więcej opinii na jego temat można znaleźć. Przekłada się to na większą wiarygodność, a tym samym mniejsze ryzyko natrafienia na nieuczciwą firmę. Warto również sprawdzić, czy deweloper należy do jakiejś organizacji branżowej - przynależność do takiego zgrupowania zwiększa jego wiarygodność.

Oceń artykuł:

Średnia -/5 na podstawie 0 opinii.
Potrzebujesz pomocy prawnika przed podpisaniem umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Potrzebujesz pomocy prawnika przed podpisaniem umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Zakup mieszkania od dewelopera koszty notarialne Odstąpienie od umowy deweloperskiej Jak sprawdzić dewelopera? Umowa rezerwacyjna z deweloperem Umowa przedwstępna z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera podatek Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera? Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Umowa deweloperska hipoteka Gdzie sprawdzić umowę deweloperską Umowa deweloperska harmonogram Umowa deweloperska prawnik. Pomoc adwokatów i radców prawnych przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej | zadzwoń 886 070 575 Ustawa deweloperska harmonogram Sprawdzenie umowy deweloperskiej Negocjacje z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku Zakup mieszkania od dewelopera koszty Koszt umowy przedwstępnej u notariusza Umowa deweloperska kalkulator Umowa deweloperska cesja Zakup mieszkania od dewelopera podatek Jak zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego Umowa deweloperska o czym pamiętać Ustawa deweloperska komentarz Umowa deweloperska ustawa Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Umowa deweloperska a umowa przeniesienia własności Umowa deweloperska a użytkowanie wieczyste Umowa deweloperska a prospekt informacyjny