Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Co jest ważne podczas kupna domu od dewelopera

Kupno domu od dewelopera - na co zwrócić uwagę | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W artykule dowiesz ⭐ się na co zwrócić uwagę ➡️ kupując dom od dewelopera.⭐

W niniejszym artykule poznasz odpowiedzi na pytania, co jest ważne i na co warto zwrócić uwagę kupując dom od dewelopera.

O co zapytać dewelopera przy zakupie domu?

Ważnym aspektem przy nabyciu domu są zapisy w umowie deweloperskiej, mówiące o rzeczywistym metrażu nieruchomości. W umowie można znaleźć jedynie planowany metraż domu i jego poszczególnych pomieszczeń. Dopiero w trakcie odbioru technicznego nabywca dowiaduje się o rzeczywistej wielkości nieruchomości. W związku z tym od razu należy zadbać o swoje interesy i dopytać o klauzulę mówiącą o metrażu i przyjętym rozliczeniu.

Kwestia metrażu jest niezwykle istotna w trakcie rozmów z deweloperem
Dodatkowo, jeśli planujemy zakup domu na kredyt hipoteczny, to warto też zapytać dewelopera o konsekwencje nieuzyskania kredytu. Istotne w tym przypadku jest by uwzględnić w umowie deweloperskiej klauzulę uprawniającą do bezpłatnego odstąpienia od podpisanej umowy w sytuacji odmowy banku związanej z otrzymaniem kredytu. Dzięki temu uniknie się ryzyka utraty wkładu własnego oraz kar za odstąpienie od umowy.

 Kupno domu od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

Kupując dom od dewelopera powinno się przede wszystkim przeanalizować opis przedmiotu umowy. Trzeba sprawdzić załączone rzuty z planem domu, a także standard deweloperski, który stanowi swoistego rodzaju specyfikację techniczną nieruchomości. Zawiera on informację o zastosowanych materiałach i inne techniczne szczegóły. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę są terminy realizacji inwestycji. Zwykle firmy deweloperskie informują o planowanym zakończeniu prac budowlanych. Jest to dość mylące, gdyż wielu nabywców, zakłada iż w podanym terminie będą mogli już rozpocząć prace wykończeniowe. W rzeczywistości będą musieli poczekać jeszcze na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przez dewelopera, po którym nastąpi odbiór techniczny domu. Dopiero po takim odbiorze nastąpi możliwość podpisania umowy przeniesienia własności, po czym w końcu swobodnie można przygotować je do przeprowadzki. Co więcej, przed transakcją zakupu domu od dewelopera należy również zwrócić uwagę na treść umowy deweloperskiej. W tym celu można skorzystać ze wsparcia naszych doświadczonych prawników z firmy Pewny Lokal. Gwarantujemy wykonanie rzetelnego audytu prawnego, który uchroni Cię przed niekorzystnymi zapisami w umowie!


Oceń artykuł:

Kupno domu od dewelopera - na co zwrócić uwagę | zadzwoń 886 070 575
Średnia -/5 na podstawie 0 opinii.
Potrzebujesz odbioru technicznego? Spotkaj się z nami!

Potrzebujesz odbioru technicznego? Spotkaj się z nami!

Baza wiedzy

__

Umowa przedwstępna u notariusza - koszty Co jest ważne podczas kupna domu od dewelopera Kredyt na dom od dewelopera Ile kosztuje przeniesienie własności nieruchomości Umowa deweloperska kancelaria prawna Rzeszów | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Szczecin | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Toruń | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Łódź | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Olsztyn | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Opole | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Poznań | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Lublin | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Kielce | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Zielona Góra | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Białystok | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Bydgoszcz | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Katowice | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Warszawa | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Wrocław | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Kraków | 886 070 575 Umowa deweloperska kancelaria prawna Gdańsk | 886 070 575 Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Wiarygodny deweloper - jak go sprawdzić Czy można podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem Jak prawidłowo podpisać umowę przedwstępną z deweloperem Podatek od kupna mieszkania od dewelopera Kupno mieszkania od dewelopera - co trzeba sprawdzić Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Hipoteka do umowy deweloperskiej Czy można sprawdzić umowę deweloperską Harmonogram związany z umową deweloperską Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Harmonogram przedsięwzięcia a ustawa deweloperska Umowa deweloperska - jak ją sprawdzić Czy z deweloperem warto negocjować Kupno mieszkania od dewelopera najważniejsze informacje Koszty zakupu mieszkania od dewelopera Ile kosztuje umowa przedwstępna u notariusza Kalkulator kosztów umowy deweloperskiej Jak zrealizować cesję umowy deweloperskiej Ile wynosi podatek od zakupu mieszkania deweloperskiego Co zrobić, gdy deweloper odwleka podpisanie aktu notarialnego Na co zwrócić uwagę czytając umowę deweloperską Komentarz do ustawy deweloperskiej Ustawa regulująca umowy deweloperskie Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska a prospekt informacyjny