Kupno mieszkania w starej kamienicy

Mieszkanie w kamienicy | 886 070 575

Zachęcamy do kontaktu z prawnikami!

zdjęcie do Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda kupno mieszkania w starej kamienicy? O czym należy pamiętać przed kupnem mieszkania? Przeczytaj artykuł.

W poniższym artykule wyjaśniamy, jak bezpiecznie kupić mieszkanie w starej kamienicy.

Kupno mieszkania w starej kamienicy - na co dokładnie zwrócić uwagę?

Należy mieć świadomość, że kupno mieszkania na rynku wtórnym nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na jakie kwestie powinno się zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jak powinien wyglądać odbiór mieszkania?

Technika budowy i przeprowadzone remonty

Są to bardzo ważne aspekty, które powinna uwzględnić osoba zainteresowana zakupem mieszkania w starej kamienicy. Bardzo istotne znaczenie ma technika, w jakim została zbudowana dana kamienica. Od wspomnianego faktu będzie zależało ile określony budynek, będzie mógł być eksploatowany. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie odpuszczenie sobie kamienicy wybudowanej w XIX wieku techniką drewnianą. Warto wiedzieć, że strop budowlany z metalowych dwuteowników, który jest wypełniony cegłami, będzie gwarantował, iż budynek będzie stał przynajmniej kilka dziesięcioleci. Nie można oczywiście zapomnieć zweryfikować, jakie remonty odbyły się do tej pory.

Niestety tylko bardzo mała liczba budynków jest systematycznie modernizowana, a także wyposażona w nowoczesne instalacje miejskie. W zdecydowanej większości przypadków w starszych kamienicach są wykonywane niepełne remonty. Należy dowiedzieć się dokładnie, które elementy danego budynku były odnawiane. Oczywiście pełne informacje na ten temat będzie miała wspólnota mieszkaniowa.

Jakie kwestie należy jeszcze uwzględnić przy wyborze kamienicy?

Wybór piętra w przypadku kamienic ma zdecydowanie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Osoby, które zdecydują się na zakup lokalu na parterze mogą spotkać się w ogromnymi stratami ciepła przez piwnicę. Dobrą decyzją nie będzie także wybranie mieszkania na poddaszu. Jest ono bowiem narażone na ewentualną utratę ciepła przez nieprawidłowo ocieplony dach. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zatem zakup mieszkania znajdującego się między dwoma wspomnianymi kondygnacjami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że starsze budynki mogą być wpisane do Rejestru Zabytków. Osoby posiadające mieszkanie w takiej kamienicy w przypadku chęci naruszenia elewacji, musiałyby za każdym razem pytać o zgodę właściwego konserwatora zabytków. Doskonałym przykładem może być próba wymiany okien. Warto zatem poważnie przemyśleć zakup lokalu w kamienicy wpisanej do Rejestru Zabytków.

Oceń artykuł:

Mieszkanie w kamienicy | 886 070 575
Średnia 5/5 na podstawie 57 opinii.

Potrzebujesz pomocy w inspekcji technicznej nieruchomości?

zapewniamy bezpieczeństwo

Zapewniamy
bezpieczeństwo

Zwracamy uwagę na szczczegóły

Zwracamy uwagę
na szczczegóły

Mamy szerokie doświadczenie

Mamy szerokie
doświadczenie


Potrzebujesz pomocy prawnika przy podpisaniu umowy deweloperskiej?

Zamów rozmowę

Baza wiedzy

__

Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska - koszty i opłaty Co zrobić, gdy deweloper odwleka podpisanie aktu notarialnego Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Umowa przedwstępna kupna-sprzedaży mieszkania a umowa warunkowa Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości ze spłatą hipoteki Zawarcie umowy przedwstępnej kupna mieszkania a wydanie lokalu Podpisanie umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania a kilka właścicieli Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania - dokumenty Garaż - jakie opłaty notarialne Wzór umowy rezerwacyjnej od dewelopera Odstąpienie od umowy rezerwacyjnej Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Umowa przedwstępna u notariusza - koszty Zmiana stanu cywilnego po zawarciu umowy deweloperskiej Kupno mieszkania a urząd skarbowy Nieważność umowy przedwstępnej Notariusz - płatność gotówką Akt notarialny, czy pieniądze - co pierwsze Piwnica a powierzchnia użytkowa mieszkania Ile kosztuje przeniesienie własności nieruchomości Czy można zmienić prospekt informacyjny po zawarciu umowy deweloperskiej? Co trzeba wiedzieć o służebności w umowie deweloperskiej? Jak wyglądają roszczenia z umowy deweloperskiej? Jak umowę deweloperską zawiera małżeństwo? Co trzeba wiedzieć o miejscu postojowym a umowie deweloperskiej? Co zrobić w sytuacji losowej, która uniemożliwia umowę deweloperską? Umowa deweloperska: czy jest bezpieczna? Ile kosztuje sprawdzenie umowy deweloperskiej? Umowa deweloperska u notariusza, czyli najważniejsze informacje o podpisaniu aktu notarialnego Jakie zmiany lokatorskie można dokonać przy podpisaniu umowy deweloperskiej? Umowa deweloperska: płatności i transze Umowa deweloperska deweloperska w języku obcym: co powinieneś wiedzieć? Co warto wiedzieć o umowie deweloperskiej i przedwstępnej Jakie są obowiązki związane z umową dewloperską? Kupno domu w budowie od osoby prywatnej: praktyczny przewodnik Ile kosztuje odbiór techniczny domu? Wszystko, co musisz wiedzieć! Ile kosztuje mieszkanie na rynku pierwotnym? Jak przygotować się do pozwu za źle wykonany remont? Dopuszczalne odchyłki w odbiorze mieszkania — co warto wiedzieć? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o negocjacjach z deweloperem! Czy można zrezygnować z umowy deweloperskiej? Czy jest możliwe, by ominąć formę umowy deweloperskiej? Czy można rozliczyć się fakturą za zakupioną nieruchomość? Umowa deweloperska - jak ją sprawdzić Mieszkania w Polsce - ranking dostępności Jakie konsekwencje niesie za sobą upadłość dewelopera?