Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Negocjacje z deweloperem

Negocjacje z deweloperem | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W artykule poruszamy temat dotyczący negocjowania ceny i warunków umowy z deweloperem.

W artykule podpowiadamy, jak negocjować z deweloperem ceny i warunki umowy.

Jak negocjować z deweloperem

Jeżeli planujemy kupić mieszkanie, dom możemy negocjować cenę kupna mieszkania, jak i warunki umowy zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. W artykule skupimy się na rozmowach z deweloperem i jak takie negocjacje mogą przebiegać. Negocjować ceny możemy na różnych etapach inwestycji i oczywiście im dalszy tym deweloper może mniej chętnie z nami współpracować. Najwięcej możemy uzyskać na początkowym etapie inwestycji oraz gdy mieszkanie nie jest wystawione w przedsprzedaży. Rozpatrujmy różne aspekty zawarte w prospekcie informacyjnym, do których możemy się przyczepić i obniżyć cenę kupna mieszkania np. uciążliwe inwestycje, które mają pojawić się niedaleko naszego mieszkania.

Warto doprecyzować informacje związane ze standardem wykończenia
Jeżeli jesteśmy na etapie rozmów z deweloperami, warto wspomnieć o tym podczas takiego spotkania, że rozważamy inne oferty. Być może wtedy deweloper będzie bardziej chętny na obniżenie ceny. Oprócz ceny tak, jak wspominaliśmy wcześniej, możemy również negocjować warunki umowy, klauzule, które nie do końca nam odpowiadają. Warto negocjować takie tematy, jak kary umowne za nieotrzymanie terminów przed dewelopera, czy również, jeżeli coś jest nie do końca wyjaśnione w umowie np. jakieś terminy, negocjujmy z deweloperem ich dokładniejszy opis. Nie zawsze deweloper może być chętny na zmiany w umowie deweloperskiej, ale jeśli będą to bardzo znaczące dla nabywcy mieszkania zmiany, które decydują o kupnie mieszkania, to deweloper często ulegnie negocjacjom.

 Negocjacje – pomoc prawna

Specjaliści z Umowadeweloperska.com pomagają klientom w negocjacjach z deweloperem. Dzięki ich dużemu doświadczeniu i znajomości postępowania większości deweloperów są w stanie użyć odpowiednich argumentów, które spowodują pozytywne zakończenie negocjacji dla klientów. Przed rozpoczęciem negocjacji z deweloperem o warunkach umowy, warto wcześniej udać się do naszych prawników, aby przeanalizowali, jakie klauzule można negocjować z deweloperem oraz czy wszystkie są zgodne z prawem.

Podsumowując, warto negocjować z deweloperem i nie zakładać z góry odrzucenia przez niego naszej propozycji. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej, skontaktuj się z nami: 886 070 575.

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.
Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Regulamin
Polityka Prywatności

© 2021 umowadeweloperska.com