Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie

Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do Niniejszy artykuł tłumaczy, dlaczego warto sprawdzić umowę deweloperską korzystając z usługi adwokata.

Artykuł ma na celu wyjaśnienie, dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego podczas podpisywania umowy deweloperskiej.

Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem Szczecin


Dzięki wejściu w życie regulacji ustawy deweloperskiej z 2011 roku w znacznym stopniu wzrosło bezpieczeństwo transakcji zawieranych na rynku pierwotnym, zwłaszcza z perspektywy nabywców, co było też celem wprowadzenia przedmiotowych zmian. Pomimo tego nadal często spotykamy się z sytuacją, gdy kupujący, pomimo zawarcia bezpiecznej z założenia umowy deweloperskiej, zostają bez mieszkania, ale z kredytem do spłacania nawet przez kilkadziesiąt lat. Co możemy zrobić dla polepszenia własnego bezpieczeństwa, rozważając zakup nieruchomości od dewelopera?

Standard wykończenia to istotny zapis w umowie deweloperskiej

Upadłość dewelopera w Szczecinie i nieukończona inwestycja


Klienci niedużego dewelopera ze Szczecina znaleźli się w takiej właśnie sytuacji - pomimo, iż zawarli z deweloperem umowy deweloperskie, a środki przez nich wpłacane trafiały na rachunki powiernicze, to inwestycja przy ulicy Orczykowej nie została ukończona w terminie i lokale nie zostały przekazane nabywcom. Dodatkowo bank, prowadzący rachunki powiernicze, który środki powinien zwalniać dopiero po pozytywnej weryfikacji zakończenia kolejnego etapu budowy, zwolnił 80% środków pomimo braku postępu prac na budowie. Deweloper nie poinformował również oficjalnie nabywców o fakcie ogłoszenia swojej upadłości. W ten sposób kupujący pozostali z zaciągniętymi kredytami lub bez oszczędności, zainwestowanych w nabyte mieszkania, ale bez zakupionych lokali w budynkach, których budowa została wstrzymana.

Bezpieczna umowa deweloperska i sprawdzenie dewelopera


Tym, co warto zrobić przed przystąpieniem do umowy z deweloperem, jest dowiedzenie się jak najwięcej na jego temat, w tym na temat jego doświadczenia i jakości zrealizowanych inwestycji, a także jego sytuacji finansowo-prawnej. Część z tych informacji znajdziemy w prospekcie informacyjnym, część w dokumentach rejestrowych dewelopera, a część w Internecie. Dzięki temu zorientujemy się, czy deweloper realizujący interesującą nas inwestycję jest godny zaufania,
Kluczowe jest również sprawdzenie samej umowy. Jej weryfikację warto zlecić doświadczonemu prawnikowi, najlepiej z kancelarii specjalizującej się w prawie nieruchomości. Dzięki temu dowiemy się, czy w naszej umowie nie znajdziemy klauzul niedozwolonych lub zapisów, które mogą być dla nas niekorzystne. Dodatkowo potwierdzimy zgodność postanowień z ustawą deweloperską, a także otrzymamy wskazówki odnośnie zapisów, o których warto z deweloperem porozmawiać. Pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale dobrze jest maksymalnie zabezpieczyć swój interes poprzez stosowne zobowiązania umowne.

Oceń artykuł:

Średnia -/5 na podstawie 0 opinii.
Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Zakup mieszkania od dewelopera koszty notarialne Odstąpienie od umowy deweloperskiej Jak sprawdzić dewelopera? Umowa rezerwacyjna z deweloperem Umowa przedwstępna z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera podatek Co sprawdzić przed kupnem mieszkania od dewelopera? Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Umowa deweloperska hipoteka Gdzie sprawdzić umowę deweloperską Umowa deweloperska harmonogram Umowa deweloperska prawnik. Pomoc adwokatów i radców prawnych przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej | zadzwoń 886 070 575 Ustawa deweloperska harmonogram Sprawdzenie umowy deweloperskiej Negocjacje z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku Zakup mieszkania od dewelopera koszty Koszt umowy przedwstępnej u notariusza Umowa deweloperska kalkulator Umowa deweloperska cesja Zakup mieszkania od dewelopera podatek Jak zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego Umowa deweloperska o czym pamiętać Ustawa deweloperska komentarz Umowa deweloperska ustawa Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Umowa deweloperska a umowa przeniesienia własności Umowa deweloperska a użytkowanie wieczyste Umowa deweloperska a prospekt informacyjny