Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Umowa deweloperska harmonogram

Umowa deweloperska harmonogram | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W artykule poruszamy ➽ temat dotyczący umowy deweloperskiej ➡️ oraz tego, co mówi umowa o harmonogramie ➡️ przedsięwzięcia deweloperskiego.

W artykule przeczytasz o umowie deweloperskiej oraz harmonogramie przedsięwzięcia deweloperskiego.

Umowa deweloperska to niezwykle ważny dokument, który spina oczekiwania inwestora z ofertą, jaką ma dla niego deweloper. Zawiera niezbędne informacje dotyczące stanu deweloperskiego, jaki zastanie inwestor w dniu odbioru mieszkania, a także inne niezbędne informacje, które zabezpieczają interesy obu stron podpisujących umowę.

Umowa deweloperska

Przed podpisaniem umowy deweloperskiej przyszły inwestor musi mieć komplet informacji, które później, swoim podpisem zaakceptuje. Warto poprosić dewelopera o przesłanie prospektu informacyjnego i wzoru umowy, z którą klient będzie miał czas się zapoznać. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będzie okazja wszystko przeanalizować, czasem jest to dobry moment, na to, by nabywca wynegocjował coś, co jest korzystne dla niego i coś, na czym mu bardzo zależy.

Informacje dotyczące terminów w umowie deweloperskiej

Jeśli wszystko jest zrozumiałe i nabywca decyduje się na podpisanie umowy, warto mieć świadomość, że odbywa się to u notariusza. Po podpisaniu – umowa zaczyna obowiązywać, mobilizując dewelopera do wybudowania lokalu i przeniesienia własności lokalu na nabywcę. Nabywca ma z kolei obowiązek uiszczania wpłaty, która została szczegółowo zdefiniowana w umowie. Najczęściej wpłaty wykonuje się zgodnie z harmonogramem płatności w kilku ratach.

Harmonogram płatności a harmonogram inwestycji deweloperskiej

Harmonogram płatności polega na tym, że określa, kiedy i jaką kwotę raty nabywca inwestycji musi wpłacić na rachunek, harmonogram inwestycji deweloperskiej określa kiedy bank, który prowadzi rachunek powierniczy, wypłaca pieniądze deweloperowi.

Warto też pamiętać, że zgodnie z ustawą deweloperską, harmonogram przedsięwzięcia deweloperskiego musi zawierać co najmniej cztery etapy realizacji. Koszt każdego z nich nie może być wyższy niż 25 proc. i niższy niż 10 proc. ogólnej kwoty kosztów przedsięwzięcia deweloperskiego, wynikającej z harmonogramu.

Nie zmienia to faktu, że w razie jakichkolwiek problemów natury merytorycznej inwestor nie zostaje sam. Nasza firma pomoże mu zrozumieć wszelkie niejasności i przystępny sposób wytłumaczy to, czego inwestor nie rozumie.

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 18 opinii.
Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska kancelaria prawna Rzeszów Umowa deweloperska kancelaria prawna Szczecin Umowa deweloperska kancelaria prawna Toruń Umowa deweloperska kancelaria prawna Łódź Umowa deweloperska kancelaria prawna Olsztyn Umowa deweloperska kancelaria prawna Opole Umowa deweloperska kancelaria prawna Poznań Umowa deweloperska kancelaria prawna Lublin Umowa deweloperska kancelaria prawna Kielce Umowa deweloperska kancelaria prawna Zielona Góra Umowa deweloperska kancelaria prawna Białystok Umowa deweloperska kancelaria prawna Bydgoszcz Umowa deweloperska kancelaria prawna Katowice Umowa deweloperska kancelaria prawna Warszawa Umowa deweloperska kancelaria prawna Wrocław Umowa deweloperska kancelaria prawna Kraków Umowa deweloperska kancelaria prawna Gdańsk Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Wiarygodny deweloper - jak go sprawdzić Czy można podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem Jak prawidłowo podpisać umowę przedwstępną z deweloperem Podatek od kupna mieszkania od dewelopera Kupno mieszkania od dewelopera - co trzeba sprawdzić Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Hipoteka do umowy deweloperskiej Czy można sprawdzić umowę deweloperską Umowa deweloperska harmonogram Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Ustawa deweloperska harmonogram Sprawdzenie umowy deweloperskiej Negocjacje z deweloperem Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku Zakup mieszkania od dewelopera koszty Koszt umowy przedwstępnej u notariusza Umowa deweloperska kalkulator Umowa deweloperska cesja Zakup mieszkania od dewelopera podatek Jak zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego Umowa deweloperska o czym pamiętać Ustawa deweloperska komentarz Umowa deweloperska ustawa Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska a prospekt informacyjny