Masz pytania? Zadzwoń 886 070 575

Hipoteka do umowy deweloperskiej

Umowa deweloperska hipoteka | zadzwoń 886 070 575

zdjęcie do W poniższym artykule ✓ poruszamy⭐ kwestię dotyczącą kredytu hipotecznego oraz hipoteki.⭐

W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest hipoteka oraz gdzie szukać informacji o hipotece.

Hipoteka a deweloper

Hipoteka to zabezpieczenie wierzytelności, zwykle wykorzystywane przez bank, podczas zaciągnięcia kredytu hipotecznego np. przez dewelopera na cele inwestycyjne. Kredyt hipoteczny to produkt bankowy, który możemy wziąć na określony cel np. kupo mieszkania. Bank bez wpisania hipoteki do księgi wieczystej, nie ma możliwości, aby udzielił kredytu. To zabezpieczenie dla banku jest niezwykle istotne, jeżeli deweloper nie będzie wywiązywał się ze spłaty kredytu. Bank wówczas jako pierwszy otrzymuje zwrot swoich pieniędzy np. od komornika, który sprzeda mieszkanie.

Informacje dotyczące harmonogramu opłat
Hipoteka wygasa, gdy zostanie całkowicie spłacony kredyt. Niestety problemem dla nabywcy mieszkania jest to, że hipoteka przenosi się na mieszkanie, które ktoś zamierza kupić, dlatego nabywca musi być niezwykle ostrożny i powinien zabezpieczyć się przed przejściem takiej hipoteki na jego lokal. W przypadku gdy deweloper nie będzie spłacał kredytu hipotecznego to mieszkanie, które kupił nabywca, najprawdopodobniej zostanie mu zabrane. Nabywca przed przeniesieniem hipoteki może zabezpieczyć się m.in. poprzez promesę, czy zobowiązanie dewelopera do bezobciążeniowego wyodrębnienia lokalu.

Gdzie szukać informacji o hipotece?

 Informację o tym, czy lokal jest obciążony hipoteką, możemy przede wszystkim odnaleźć w czwartym dziale księgi wieczystej, ponieważ hipoteka wpisywana jest do księgi wieczystej mieszkania, dlatego to my jako nabywcy możemy mieć później w związku z tym problemy, a nie tylko poprzedni właściciel mieszkania.

Informacje o hipotece możemy również znaleźć w prospekcie informacyjnym, w którym to deweloper powinien zawrzeć informacje o swojej sytuacji finansowej i właśnie między innymi o hipotece. Często deweloperzy korzystają z kredytów hipotecznych, gdyż banki oferują korzystne warunki. Pamiętajmy, aby zawrzeć odpowiednie zabezpieczające nas informacje w umowie deweloperskiej. Najlepiej, aby nasza umowa została sprawdzona przez prawnika, który zaproponuje odpowiednie klauzule dotyczące zabezpieczenia przed hipoteką, a także sprawdzi, czy w umowie zawarte są informacje zgodne z ustawą deweloperską.

 

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 37 opinii.
Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Chcesz, żeby prawnik sprawdził projekt umowy deweloperskiej? Poproś o kontakt

Baza wiedzy

__

Umowa deweloperska kancelaria prawna Rzeszów Umowa deweloperska kancelaria prawna Szczecin Umowa deweloperska kancelaria prawna Toruń Umowa deweloperska kancelaria prawna Łódź Umowa deweloperska kancelaria prawna Olsztyn Umowa deweloperska kancelaria prawna Opole Umowa deweloperska kancelaria prawna Poznań Umowa deweloperska kancelaria prawna Lublin Umowa deweloperska kancelaria prawna Kielce Umowa deweloperska kancelaria prawna Zielona Góra Umowa deweloperska kancelaria prawna Białystok Umowa deweloperska kancelaria prawna Bydgoszcz Umowa deweloperska kancelaria prawna Katowice Umowa deweloperska kancelaria prawna Warszawa Umowa deweloperska kancelaria prawna Wrocław Umowa deweloperska kancelaria prawna Kraków Umowa deweloperska kancelaria prawna Gdańsk Umowa deweloperska odsetki i kary umowne Umowa deweloperska klauzule niedozwolone Umowa deweloperska kruczki, haczyki, pułapki Koszty notarialne na zakup mieszkania od dewelopera Jak zrezygnować z podpisanej umowy deweloperskiej Wiarygodny deweloper - jak go sprawdzić Czy można podpisać umowę rezerwacyjną z deweloperem Jak prawidłowo podpisać umowę przedwstępną z deweloperem Podatek od kupna mieszkania od dewelopera Kupno mieszkania od dewelopera - co trzeba sprawdzić Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Szczecinie Sprawdzenie umowy deweloperskiej z prawnikiem w Gdańsku Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę Hipoteka do umowy deweloperskiej Czy można sprawdzić umowę deweloperską Harmonogram związany z umową deweloperską Umowa deweloperska prawnik. Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez ogólnopolską kancelarię. Harmonogram przedsięwzięcia a ustawa deweloperska Umowa deweloperska - jak ją sprawdzić Czy z deweloperem warto negocjować Kupno mieszkania od dewelopera najważniejsze informacje Koszty zakupu mieszkania od dewelopera Ile kosztuje umowa przedwstępna u notariusza Kalkulator kosztów umowy deweloperskiej Jak zrealizować cesję umowy deweloperskiej Ile wynosi podatek od zakupu mieszkania deweloperskiego Co zrobić, gdy deweloper odwleka podpisanie aktu notarialnego Na co zwrócić uwagę czytając umowę deweloperską Komentarz do ustawy deweloperskiej Ustawa regulująca umowy deweloperskie Odbiór mieszkania Umowa deweloperska koszty i opłaty Kredyt a umowa deweloperska Umowa deweloperska prawnik Umowa deweloperska na co uważać Różnice między umową deweloperską a przenoszącą własność Jak użytkowanie wieczyste wpływa na umowę deweloperską Umowa deweloperska a prospekt informacyjny